Project h0 Ekibi Ideathon’da Birinci Oldu

Project h0 Ekibi Ideathon’da Birinci Oldu

Project link

Bölgenin tek kırsal kalkınma ve proje danışmanlık ofisi olan Project h0 ekibi, daha önce yaptığı gibi yine bir hackhaton olan N Kolay İstanbul Maratonu Ideathon yarışmasına haftasonunda online olarak katıldı.

13 Takım ve 52 kişinin katılımı ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ ( Spor İstanbul ), Çalık Holding kuruluşu olan Aktif Bank bünyesinde N Kolay kart sponsorluğunda, GoodWorks iletişim ajansı ile birlikte , Stage-Co Urla Coworking işbirliği ile fikir yarışması yani hackhaton düzenledi. Bu Hackhaton’un adı ” N Kolay İstanbul Maratonu Ideathon ” olarak belirlendi. Yaklaşık 1 ay önce başvuruları alınan bu etkinliğe Ünye Project H0 ekibinden Özcan Çamyar, Sedef Samsunluoğlu Çamyar ve Semih Kabasakal katıldı.

Yarışma önce asansör konuşması denilen (elevator pitch ) ile başladı. İlk gün tanışma 9 temmuzda tanışma ile gerçekleşti. İkinci gün sunum hazırlama eğitimi ve fikir çıkarma eğitimi ile gerçekleşti. Son Gün olarak 11 Temmuz 2021 pazar günü ise juri sumumu ile devam etti.

Yarışmada 3. Olan Ekip Bursa’dan Gurme Runners oldu. Ekibin hepsi yazılımcı olarak çalışıyorlardı.

GURME RUNNERS – BURSA

Yarışmanın 2. ekibi ise boğaziçi üniversitesinden yazılımcı ve mühendis karması ; Run Forrest Run Oldu.

Project H0 Danışmanlık sadece yörede değil bölgede Avrupa birliği ve Kalkınma Ajansı Bakanlık Projeleri ve TKDK projeleri yaparak bölgenin önemli olan yatırım ve kalkınma eksiğini tek başına gidermek için çalışıyor.

Projeler üretiyor, projeler yazıyor belediyelere, kamu kurumlarına ve şahıslara hizmet veriyoruz.

Yakın zamanda Project H0 olarak Hatay şubemizi açacağımızı kamuoyuna duyurmak istiyoruz.

Fikri olup işe dönüştürmek isteyen ve yatırım isteyen kişileri ofisimize kahve içmeye bekleriz.